Centrum Dermatologii Estetycznej w Olsztynie

Laserowa depilacja owłosienia

Centrum Dermatologii Estetycznej w Olsztynie dysponuje najwyższej jakości laserem diodowym MYTHOS, produkcji izraelskiej, firmy M2.

Parametry lasera:

  • Puls o długości do 400 ms,
  • Zakres energii do 100 J/cm2,
  • Powierzchnia głowicy - 10 x 12 mm,
  • Częstotliwość do 3 Hz.

Laser ma tak zwaną funkcję PrePuls, co daje możliwość powiększenia energii o 60 J/cm2 i zmniejsza nieprzyjemne odczucia w czasie zabiegu.

Depilacja laserowa poprawia komfort życia kobiet, dla których dużym problemem jest nadmierne owłosienie, zwłaszcza na twarzy. Zabieg polecany jest każdej osobie, która chce pozbyć się owłosienia, również mężczyznom.

Metoda ta polecana jest także pacjentom z zaburzeniami endokrynologicznymi (hirsutyzm), w przebiegu których pojawia się nadmierne owłosienie.

Depilację laserową poleca się także osobom z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny po woskowaniu, goleniu lub depilacjach chemicznych i mechanicznych a także przy wrastających włosach.

Do zabiegu depilacji pacjent musi być odpowiednio przygotowany:

Promień lasera jest przewodzony przez część włosa, tkwiącą w skórze i uszkadza cebulkę włosową tych włosów, które jej dotykają, czyli włosów w fazie anagenu. Takich włosów jest około 25%. W innych fazach wzrostu włos jest oderwany od cebulki i promień laserowy jej nie zniszczy. Dlatego aby usunąć wszystkie włosy, zabieg należy powtórzyć 3-4 krotnie. U osób, które wcześniej wyrywały włosy pensetą, woskiem lub depilatorem, tych zabiegów potrzeba więcej.

Depilacja laserowa jest to najnowocześniejsza technologia, usuwająca trwale nieporządane owłosienie. Czas zabiegu zależy od powierzchni i może trwać od kilku minut (broda, górna warga), do kilku godzin (np. kończyny dolne).

Im większy kontrast pomiędzy kolorem skóry a kolorem włosów, tym zabieg jest skuteczniejszy (czarne włosy na jasnej skórze). Gorzej usuwają się włosy jasne i delikatne, tzw. meszek.

U osób z zaburzeniami hormonalnymi może dochodzić do wytwarzania nowych mieszków włosowych i u tych osób po pewnym czasie może zajść potrzeba wykonania dodatkowego zabiegu depilacji.

W trakcie zabiegu odczuwa się delikatne pieczenie lub ukłucie. Intensywność tych odczuć zależy od osobniczej wrażliwości skóry. U osób bardzo wrażliwych można znieczulić skórę kremem EMLA. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i może wystąpić obrzęk okołomieszkowy.

Jesteś 3680 gościem

Copyright © 2007-2008 by Centrum Dermatologii Estetycznej.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: danovius